O nás

Kdo jsme

Jsme menší jezdecká stáj v Kamenci u Poličky. Na našem statku bydlíme a chováme koně a další zvířata od roku 2014. Některé části statku jsou stoleté, některé prošly rekonstrukcí v osmdesátých letech.

Nejkrásnější je ale okolí s výhledem, které nabízí krásné letní dny i zimní tichou pohodu se spoustou možností krátkých i delších vyjížděk na koních. Pro nás rozené „brňáky“ to byla velká změna, ale našim koním a ostatním zvířatům velmi příjemná. I my jsme si zvykli na nový domov velmi rychle. Stěhovali jsme devět koní, ovce, prasátka…, to vše během zimy. Následovalo narození dvou dětí a postupné zabydlování. Momentálně neustále pracujeme na vylepšování prostředí pro rodinu i koně.

Máme travnatou jízdárnu, krytou stáj a výběhy pro koně v blízkosti statku. Postupně nabízíme návštěvníkům nové zážitky a služby. Začínáme absolvovat hobby závody v okolí, hromadí se společenské akce, na kterých jsou naši koně a poníci využiti. Že se našim zvířatům v Kamenci daří, je vidět na úspěšném chovu králíků, drůbeže a další drobotiny. Nejdůležitější pro nás je první narozené hříbě, naprosto zdravá a veselá Nessie.

Plánů do budoucna je mnoho. Dotvořit kvalitní jízdárnu se skokovým materiálem, v přípravě jsou další výběhy před domem. Zásadní bude oplocení pozemku, abychom mohli obnovit chov prasátek a dalších zvířat. V dalších letech bychom rádi uspořádali dětské letní tábory, víkendové akce a zážitky pro naše jezdce. Věříme v úspěch díky pomoci spousty ochotných dětí a dospělých i představitelů obce Kamenec.

Máte dotazy? Kontaktujte nás

Naše hodnoty

1.

Přátelství a pohoda

Jsme malá stáj rodinného typu a tento styl je pro nás zásadní. Individuální přístup ke každému, znalost jeho starostí i radostí nejen v ježdění, je důležitý. Snažíme se všechny zájemce přivítat s pohodou, protože nejen lidem, ale i zvířatům se vždy lépe sportuje a žije, tam, kde je jim dobře. Spokojené zvíře je veselé a chtivé, spokojený člověk v sobě najde sílu překonat sám sebe. Upřímnost a kamarádství odbourá spoustu předsudků a komplexů, na každého si najdeme potřebný čas.
2.

Vše je možné, kde je vůle

Překonat vlastní strach je těžké pro dospěláka i dítě. Ježdění není omezeno věkem ani fyzickou kondicí. Malé dítě nebo senior může vyzkoušet jízdu na koni, důležité je, aby si člověk uměl splnit svá přání. V jakémkoli věku lze přistoupit zodpovědně a cílevědomě k tréninkům a překvapíte sami sebe, co všechno dokážete. Sama jsem prošla spoustou zkoušek a někdy zažila těžké chvíle. Zvládnout překážky je náročné pro koně i pro jezdce. Podpoříme Vás v plnění Vašich snů a přání. Společně najdeme ideální variantu ježdění přímo pro Vás. Pokud chcete překonat svůj ostych, strach nebo si zlepšit fyzickou kondici, pozvednout sebevědomí – směle do toho.
3.

Láska ke koním není jen ježdění

Až přijdete ke koním, nespěchejte, najděte čas tato krásná zvířata poznat. Naučte se pozorovat stádo koní, zjistěte, jak se k sobě chovají. Vyjížďka nebo závody jsou pouze odměnou za vykonanou práci koně i jezdce. Jen pravidelný kontakt s Vaším koněm Vám zajistí ten správný přístup k nim. Seznamte se s ním ve volnosti i při běžné péči o jeho srst, kopyta a hřívu. Odměnou Vám bude nezapomenutelný zážitek v podobě důvěry od zvířete, které Vás nese na svých zádech.
Kontakt

Co říkají naši žáci

Vtipy o koňích 🙂

Náš mladý poník Nacho

Přijde pán s koněm k veterináři a říká:
"Pane doktore ten můj kůň pořád kejchá, dejte mi nějaký prášek."
Doktor mu dá prášek a říká:
"Rozdrolte prášek a foukněte ho trubičkou koňi do pusy."
Den na to potká doktor pána na ulici a ptá se ho: "Co se Vám stalo? Vypadáte hrozně!?"
Apán odpoví "Můj kůň, potvora, foukl první."

********************************************

Přivezou totálně dobitého policajta do nemocnice a lékař se ho ptá:
"Proboha, co jste dělal?" Policajt odvětí: "Ani se neptejte. To je dneska den. Nejdřív mě kopnul kůň, potom mě porazil náklaďák a nakonec mi do hlavy vrazilo letadlo!" Doktor se zděsí: "Proboha, jak je možný, že jste to přežil?!" Policajt: "No nebejt toho chlapa, co přiskočil a vypnul ten kolotoč, tak jsem to asi nepřežil!"